Městské lesy Hradec Králové

Městské lesy Hradec Králové a. s. je společnost, která obhospodařuje lesy a rybníky města Hradec Králové a provozuje těžbu štěrkopísku.

Základní informace

Městské lesy Hradec Králové mají ve své správě lesní pozemek o výměře 3 771 ha. Hlavní zastoupení mají v těchto lesích borovicové porosty (67 % rozlohy). V lesích se hospodaří v souladu s lesnickou organizací PRO SILVA, která propaguje přírodě blízké hospodaření.

Lesy a rybníky ve správě společnosti plní kromě produkční funkce také řadu mimoprodukčních funkcí. Lesy jsou vhodné pro pěší procházky, turistiku. Je zde řada turistických stezek, posezení a odpočívadel. Díky síti cyklostezek se zde pá provozovat tak cyklistika. Na své si přijdou také milovníci jízdy na koni a běžeckých sportů. Další příjemnou kratochvílí v lesích může být sběr lesních plodů a hub.

Rybníky v létě lákají ke koupání, rybaření a v zimě k bruslení. Přes zimu je v městských lesích možnost lyžování na udržované běžecké stopě v délce 25 km.

Prodej palivového dříví

Městské lesy Hradec Králové nabízí prodej palivového dříví.

Prodej probíhá každé úterý 14.00 – 18.00 hodin

Místo prodeje: u psího útulku v Malšovicích (příjezd po asfaltové komunikaci od lesního hřbitova)

V nabídce je  borovice, a z listnatého dříví dub, bříza, olše a lípa. Toto palivové dříví se dodává v metrových polenech, nebo krácené v délkách 50 cm, 33 cm, 20 cm.

Ceník palivového dříví (odkaz).

Kontaktní informace

Telefon:  +420 495 272 656

E-mail:  mlhk@vslesy.cz

Web: http://www.mestske-lesy.cz/

Adresa sídla:  Přemyslova 219, 50008 Hradec Králové